Sa veedad duši all keskmiselt 1.5 tundi nädalas. See tähendab pidevat kokkupuudet erisuguste vees peituvate kahjulike kemikaalidega, mille sinu nahk endasse imab. Levinumad nendest on kloor ja desinfitseerimise protsessist tekkinud jääkained. Kuna naha kaudu imendunud ained pääsevad mööda sinu immuunsüsteemist, võivad need lihtsasti erinevaid terviseprobleeme tekitada (nahaärritused, astma, jm.).
Õnneks on seotud probleeme lihtne ennetada, kui paigaldad oma koju kvaliteetse filtreeriva dušiotsiku. See väike muutus teeb sinu pesuskäigud nauditavamaks, puhtamaks ja tervislikumaks.
Vaatame, miks on ekspertide sõnul filtreeriv dušiotsik sinu vannitoas asendamatu.
1. Dušiotsik on bakteritele ideaalne paljunemiskoht
Millal sa viimati oma dušiotsikut puhastasid või vahetasid?
Enamik meist seda väga tihti ei tee, sest see on tüütu ja äädika ning muude puhastusvahenditega mässamine ei ole just kõige meeldivam.
Ometi, erinevate bakterite levik võib olla paljude haigushoogude põhjustaja.
Tavaline dušiotsik on bakterite elutsemiseks soodne koht—seal on soe, niiske ja dušiotsiku sisemuses saavad nad reeglina pikka aega segamatult kasvada ning ajapikku koguneb dušiotsikusse miljoneid mikroorganisme.
Teadlased on leidnud, et 60% dušiotsikutest võib leida lisaks ohututele bakteritele ka hulga erinevaid tervisele kahjulikke organisme ja biofilmi (biofilm on see limane moodustis, mis sageli niisketes kohtades tekib).
Oled tähele pannud, et sinu veesurve on ajapikku vähenenud? See võib olla põhjustatud sellest, et sinu dušiotsik on ummistunud bakterite ja setetega.
Tundlikumad inimesed (eriti lapsed) võivad bakterite vohamise tõttu lihtsamini viirustesse nakatuda või oma hingamisteid ärritada, mis väljendub põhiliselt köhahoogudena. Selle vältimiseks tuleks dušiotsikut pidevalt puhastada või leida omale vahetatavate filtritega dušiotsik.
Parim selline toode on Osmio Vitafresh dušiotsik, mille riidest filtrit on lihtne vahetada ja saad vähese vaevaga tagada, sa ei muuda oma dušši bakteritele pesitsemispaigaks.
2. Hoiab naha terve ja nooremana
Kas oled kunagi tundnud, et peale pesemas käimist tundub nahk kuiv ja kiskuv? See võib olla põhjustatud vees olevast kloorist ja teistest kemikaalidest. Kloor kahjustab nahaga kokkupuutel naha loomulikke rasvhappeid ja E-vitamiini, mis selle pehme ja siledana hoiavad.
Uuringud on näidanud, et kraanivees leiduv kloor kuivatab nahka ja kiirendab seeläbi vananemist. Kuivades võivad tekkida sinu nahale kiiremini kortsud ja jooned ning see võib omakorda tõsistemaks nahaprobleemideks areneda (ketendav nahk, lööbed, akne jm). Kuiv ja probleemne nahk muudab sinu ilme väsinumaks sarnaselt liigsele päikesele.
Kvaliteetne dušifilter eemaldab veest nahka kahjustavad kemikaalid ja mõjub su ilmele noorendavalt.
3. Juuksevärv püsib kauem värskena
Lisaks nahale kuivatab vees olev kloor ka juukseid, muutes need kahuseks, kuivaks ja hapraks. Kloor uhub juustelt ära loomuliku rasu, mida ei ole võimalik taastada ka suure koguse niisutavate juuksehooldusvahenditega.
Võib-olla oled sa märganud, et sinu juuksevärv luitub kiiresti ja tunned vajadust tihti juuksuri juures käia?
Taaskord võib süüdi olla filtreerimata kraanivesi. Erinevad metalliühendid ja kemikaalid võivad lisaks juuste kuivatamisele ka sinu juuksevärvi tuhmimaks teha või selle tooni muuta.
Eriti võivad seda tähele panna heledajuukselised näiteks kollaka alatooni tekkimisel. Kahjuks ei suuda ka ükski kogus juuksevärvi säilitavat šampooni nende kemikaalidega võidelda.
Ja pidevalt juuksurisalongis protsetuuridel käimine ei tee head ei sinu rahakotile ega su juuste tervisele.
4. Parandab enesetunnet
Vees olev kloor reageerib pesemise käigus orgaanilise materjaliga (naharakkude ja higiga) ja selle reaktsiooni tulemusena tekivad kloramiinid. Kloramiinid omakorda muutuvad sooja õhu toimel mürgiseks auruks, mida sa pesus käies sisse hingad.
See võib ärritada su kopse ja kurku ning põhjustada pidevat väsimust, ärevust ja peavalusid.
On ka leitud, et pidev kloori ja kloramiinidega kokkupuutumine nõrgestab immuunsüsteemi, millest võivad alguse saada peaaegu kõik muud tervisehädad.
5. Kaitsed oma lapsi
Lastele meeldib väga pikalt vannis sulistada. Samas on lapsed ka täiskasvanutest enamasti õrgnema immuunsüsteemiga, mistõttu mõjutavad kõik eelnevalt arutatud punktid enim just lapsi ja nende tervist.
Selle ilmestamiseks on hea mõelda oma hiljutistele spakülastustele: kas oled märganud kehva enesetunnet pärast basseinides käimist? Silmade punetus ja kipitus, kuiv nahk ning juuksed või isegi tõsisemad terviseprobleemid nagu astmahood?
Ja see peaks lastel isegi lihtsamini märgatav olema.
Tõsi, kloori ja kloramiinide hulk on küll spades ja ujulates palju suurem kui sinu koduses vannitoas, kuid spades käid sa üldiselt harva. Ometi, igapäevaselt duši mõjutavad need ained meie tervist täpselt samamoodi, aga riskid ka pikaajalisemate sümptomitega.
Hea filtreeriv dušiotsik muudab sinu koduse vee sinule ja su lastele ohutumaks ning võid lasta südamerahuga lastel vees mängida.
Kokkuvõte
Sinu nahk on sinu kõige suurem organ ja see imab endasse kõike, millega kokku puutud. Ainuüksi see on piisav põhjus, et oma koju dušifilter paigaldada.
Enamus turul olevad filtreerivad dušiotsikud töötavad kas söefiltri, KDF-filtri või C-vitamiini filtri baasil. Meie soovitame neist enim just C-vitamiini baasil põhinevat dušiotsikut, kuna see on efektiivseim valik ja suudab eemaldada veest 99% kloorist ning C-vitamiin mõjub hästi sinu nahale ning juustele.